Maden Avukatı Hayri Özsoy
Fevzi Çakmak 2. Sokak No: 28/2 Kızılay-Ankara info@hayriozsoy.com
Gsm: +90 (532) 544 91 06 - Tlf: +90 (312) 231 00 01 - Faks: +90 (312) 231 04 99

Hakkımda

28.08.1956 tarihinde Ankara’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1980 yılında Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği-Maden bölümünden mezun oldu. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde Yüksek Lisans öğrenimini tamamlayarak Jeoloji Yüksek Mühendisi unvanını aldı. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1980-1986 tarihleri arasında Etibank Maden Aramalar Dairesi Başkanlığında proje mühendisi olarak, 1986-2007 tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında sırasıyla Mühendis, Daire Başkanı, Kurul Başkan V. ve Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı. Bu dönemde Hamitabat Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından emekli olduğu 2007 yılından bu yana serbest avukat olarak çalışmaktadır.

Katıldığı,Yürüttüğü Önemli Çalışmalar

TÜBİTAK-TTGV Bilim-Teknoloji-Sanayi Tartışmaları Platformu, Enerji Teknolojileri Politikası Çalışma Grubu Raporu. Enerji Üretiminde Verimliliği Artırmaya ve Çevreyi Korumaya Yönelik İleri Teknolojiler Grubu Koordinatörü.

Altıncı Beş Yıllık Kalkınma Planı, Genel Enerji Özel İhtisas Komisyonu, Araştırma-Teknoloji Grubu Raportörü.

Yedinci Beş Yıllık Kalkınma Planı, Genel Enerji Özel İhtisas Komisyonu, Araştırma-Teknoloji Grubu Başkanı.

Çevre Kanunu Tasarılarının; Maden, Enerji, Petrol ve Doğal Gaz Faaliyetleri Açısından İrdelenmesi ve Madencilik Faaliyetlerinin Çevresel Etki Değerlendirmesi

Tez ve Makaleleri

Neojen Yaşlı Bigadiç Volkanosedimanter Havzasının Jeolojisi
(Yüksek lisans tezi-Haziran 1984).

Türkiye’de Madenlerin Hukuki Rejiminin Geçirdiği Aşamalar ve Madencilikle İlgili Kanuni Düzenlemelerin Tarihçesi
(Ankara Barosu Ekim 1995).

Hakkımda
Makaleler
Faydalı Linkler
İletişim
Çalışma Alanları
Genel İdare Hukuku
Maden Hukuku
Çevre ve Orman Hukuku
Enerji Hukuku
Etiketler
Maden Avukatı
Maden Hukuku
Maden Kanunu
Madencilik
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır.Web sitesi içerisindeki resimler, yazılar kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz, internet ve web ortamında ya da başka biçimde alenileştirilemez, basılıp çoğaltılamaz.
© 2013 Av. Hayri Özsoy
Web Tasarım